קיימות זה בסטייל שלי, ביקור במתחם 'ישראל יפה'

סתיו מנשב, רוחות של חורף בחלון, זמן המסכים של הילדים הולך להרקיע שחקים.... ותקציב ה "צריך להשקיע בילדים מותק" הולך ואוזל בקצב שמזכיר רץ מרתון מנוסה. את מחפשת בילוי קרוב, ממוזג ואיכותי ואם אפשר ערכי... כמה אפשר לראות סרטים ולשוטט בקניון במרדף אחרי דברים שאין לנו בהם צורך?
אז... משהו עם חניה קרובה, ולא המוני, שהילדים גם ייהנו וגם ילמדו ואני לא אתייבש? וגם אם אפשר... ברור שאפשר - אנחנו הרי רוצות הכל! שהמקום יהיה נקי ומתוקתק!
יש חיה כזו ?? כן!!! בלב תל אביב על גדות הירקון, שוכן מתחם 'ישראל יפה', המציע מרכז מבקרים איכותי מוקפד ואינטראקטיבי שאוהב משפחות.  מיצג 'תפיסת עולם' שבמרכזו מסביר על האתגרים הסביבתיים שמציב העידן החדש.  לומדים שם על קיימות, ובמילים פשוטות מה אפשר לעשות כבר ממחר כדי שהעולם שלנו ימשיך לקיים אותנו. מממ... זאת מחשבה חדשה.. המיצג כולל סרטונים ומתקני למידה נהדרים ומותאמים לילדים החל מגיל 6 הממחישים את התפתחות העולם מראשיתו ועד ימינו בסיוע סלבס מוכרים. כדי שיהיה באמת כדאי להקשיב :) תדמייני רגע את ליאור אשכנזי מספר על  דאגה לאיכות האדמה והשקייה נבונה... אוקיי בדיוק שם תעצרי, המסר עובר נהדר לא? 
 ביציאה מהמיצג יש חנות מעוררת מחשבה ולאו דווקא קניה, (אבל ברור שאנחנו נקנה.. אוהבות שופינג ירוק ) המציעה מוצרים שיש להם סגולות סביבתיות או ערך חברתי. הכי 2016... הלהיט האחרון , עגילים מקפסולות נספרסו. טוב כל אחת והטעם שלה. אבל תודו שזה שוס. מי שלא מוצאת את עצמה מבחינת אופנתית שם, יכולה בהחלט למצוא את עצמה לא רחוק משם....

עמדות המשחק, קיימות בסטייל | צילום: המועצה לישראל יפה


הבוסתן

החנות

בין המיצגים

תוכלו גם לסייר בבוסתן שבעת המינים היפה והמטופח על הגג הצופה לנוף מרהיב של פארק הירקון, ולהעשיר את הידע על צמחי הבוסתן ידעתם שיש סברה כי התאנה היא היא פרי עץ הדעת ולא התפוח? אנחנו עלינו לגג, ונשמנו אוויר פסגות תל אביבי כהלכתו, התהלכנו בין השלטים וההסברים, אכלנו פירות שהבאנו מהבית ולרגע רק לרגע שכחנו שאנחנו בעיר. אה כן... ואפשר גם לצאת לסיור קל בשביל הנושק לירקון ולהלך בין עצי האקליפטוס עתירי הצל ולנשום את קצב רוכבי האופניים של תל אביב, מה גם שבין לבין יעבור איזה קיאקיסט שרירי בנחל...מה... גם לאמא מותר לשטוף את העיניים. :) ואם יש לך קצת זמן את תשתכנעי להשכיר סירת פדלים, ולעבוד קצת על הארבע ראשי. כי ככה את גם וגם, דואגת לילדים וגם לעצמך.

וכמובן, שעתיים של בילוי מצריכות צידה לקיבה ולא רק לנפש, והפירות לא באמת הספיקו, ניגשנו למסעדת "הפינה הירוקה" המצויה במתחם והופתענו. המסעדה מציעה ארוחות חלביות ומיצים טבעיים, והכי חשוב מנות ילדים איכותיות: ניוקי פטריות (אפשר בלי) פיצה שנאפית במקום, ומלא איטליה בצלחת אחת. טוב עפתי על המנות.. אכלתי להן את כל השאריות...:) תמיד זה קורה לי אני לא מזמינה לעצמי ואז מחסלת להן הכל מהצלחת...חייבת דחוף לקבוע מסעדה שווה עם האריה, אולי לתאילנדית המוזהבת?
מה אני אגיד לכן, זה מה שאני אוהבת בילוי משפחתי, שכל אחד יכול למצוא את עצמו, גם אני וגם הילדים.

כמה זמן? אפשר להעביר בכיף שעתיים וחצי במתחם.
איפה? שדרות רוקח 80 תל אביב בוויז : המועצה לישראל יפה
כמה עולה? 25 לילד (כניסה מתחת לגיל 6 חינם)
אפשר להזמין מראש? לרכישת כרטיסים למיצג תפיסת עולם

אל תוותרו על המסעדה האיטלקית השווה


טיול קצר על גדות הירקון| צילום המועצה לישראל יפה

מדי פעם יעבור קיאקיסט :)

הפעלות בחגים | צילום: המועצה לישראל יפה

רוצה לגלות לפני כולן?
מלאי פרטים והפנינים בדרך

אז מה את אומרת?* בהשארת תגובה תצטרפי לרשימת הדיוור , אל דאגה תמיד תוכלי להסיר את עצמך אם זה מעמיס עלייך :)